Hey.

Naujienos

2017-06-14 02:06:05

Socialinių tinklų įtaka mokinių gyvensenai tyrimas

Socialinių tinklų įtaka mokinių gyvensenai tyrimas

 

            Tyrime dalyvavo 397 mokiniai. Tyrime dalyvavo 51,4 proc. merginų ir 48,6 proc. vaikinų. Pasiskirstymas pagal gyvenamąją vietą: mieste 52,4 proc. ir kaime 47,6 proc. respondentų. Respondentai buvo septintų, devintų ir vienuoliktų klasių mokiniai.

Tyrimo išvados:

  1. Tyrimo duomenimis 94,5 proc. mokinių naudojai socialiniais tinklais.  Todėl galima daryti išvadą, kad tai yra susiformavęs įprotis ir pagrindinis  laisvalaikio praleidimas, kadangi  45 proc. apklaustųjų prie  socialinio tinklo dažniausiai prisijungia keletą karų per dieną, o  taip pat beveik tiek pat  mokinių teigia, kad yra nuolat prisijungę prie socialinio tinklo ir niekada neatsijungia.
  2. Tyrimo analizė parodė, kad internetiniuose tinklapiuose populiariausia yra bendravimo svetainės, kurias nurodė pirmoje vietoje. Mokiniai antroje vietoje nurodė muzikos tinklapius, o trečioje vietoje filmus. Taip pat mokiniai galėjo įrašyti ir savo variantą, kokiuose puslapiuose dažniausiai lankosi. 1,3 proc. mokinių nurodė, kad lankosi pornografiniuose tinklapiuose.
  3. Tyrimas atskleidė, kad mokiniai intravertai yra  mažiau aktyvus socialiniuose tinkluose nei ekstraverto savybėmis pasižymintys mokiniai.
  4. Tyrimo duomenimis, daugiau nei penktadalis mokinių nurodė, kad patyrė patyčias elektroninėje erdvėje. Mokiniai, kurie patys patyrė patyčias socialinėje erdvėje, nurodė kad dažniausiai tai yra įžeidžiantys komentarai bei neteisėtas nuotraukų naudojimas. Taip pat dauguma respondentų nurodė, kad neprisideda prie patyčių masto internetinėje erdvėje ir nenori veltis į tokius dalykus. Tačiau 8,4 proc. mokinių nurodė, kad patys tampa patyčių iniciatoriais nenorint išsiskirti iš draugų ir juos palaikydami toliau kursto patyčias. Tyrimo duomenimis, dažniausiai patyčias patiria neišvaizdūs asmenys, mažiausiai pasiturintys.
  5. Tyrimo rezultatai rodo, kad 10 proc. mokinių duotų užuominas apie kilusias mintis apie savižudybę savo socialiniame tinklapyje ir bandytų sau padėti atkreipdami visuomenės dėmesį. Bandydami gauti pagalbos iš draugų ar pažįstamų, mokiniai pasirašytų ant savo sienos išskirtinius  komentarus, o taip pat  dalintus liūdnais paveiksliukais, užrašais, graudžiomis dainomis. Kita didesnė apklaustųjų mokinių dalis parašytų žinutę patikimam žmogui apie savijautą arba nerodytų savo emocijų visai.Biržų rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuro stebėsenos specialistė Ieva Garjonytė