Hey.

Naujienos

2017-06-20 03:06:24

Pasirūpinkite, kad vaiko sveikata profilaktiškai būtų patikrinta laiku! 

   Profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų.

Vasara – pats geriausias laikas užregistruoti vaiką profilaktiniam sveikatos patikrinimui pas savo šeimos gydytoją ir gydytoją odontologą.Sveikatos patikrinimo metu šeimos gydytojas įvertina vaiko fizinę būklę, patikrina vaiko regą, klausą, atlieka kitus būtinus tyrimus, rekomenduoja fizinį krūvį kūno kultūros pamokose ar dėl sveikatos būklės konkrečiam laikui atleidžia nuo kūno kultūros pamokų. Esant reikalui, šeimos gydytojas gali nukreipti vaiką specialisto konsultacijai.

  Remiantis Vaiko sveikatos pažymėjime pateikta informacija, vaikams, turintiems regos problemų, nustatoma, kur tinkamiau sėdėti pamokų metu. O jei vaikas serga lėtine liga ar alergija, sveikatos pažymėjime įrašoma, kokių priemonių reikėtų imtis skubios pagalbos atveju mokykloje.

Apsilankymo pas odontologą metu įvertinama vaiko dantų ir žandikaulių būklė, o prireikus – skiriamas gydymas.  Ne visi tėveliai žino, kad vaikams nuo 6 iki 14 metų nesugedę nuolatiniai krūminiai dantys gali būti nemokamai padengiami silantais – specialia apsauga nuo karieso.

Ikimokyklinuko sveikatos pažymėjime būtinai turi būti informacija, ar ikimokyklinukas buvo pas odontologą ir kokias dantų problemas jis turi.

Nurodytu laiku į sveikatos priežiūros įstaigą atvykusį iki 16 m. amžiaus vaiką turi lydėti vienas iš tėvų ar teisėtų globėjų.

Vaiko sveikatos pažymėjimą būtina pristatyti ikimokyklinio ar mokyklinio ugdymo įstaigai, kurią lankys vaikas.

  Vaiko sveikatos pažymėjimasgalioja vienerius metus.

 

Violeta Valiukienė

Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

sveikatos stiprinimo specialistė

 

Parengta pagal

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus informaciją